Chovatelská stanice koček

Proč jsou dvě kočky lepší než jedna?

V minimálním počtu kočiček v jedné domácnosti se většina chovatelů (teď myslím kohokoliv,kdo má doma kočičku ať už s PP nebo Micku z útulku) shodne - "Dvě kočky jsou prostě lepší než jedna! Ale proč vlastně?

Na to je jedna univerzální a vše říkající odpověď:

- Dvě kočky se spolu nenudí a dostatečně se spolu vydovádí…..

…...a proto Vás nebudí několikrát za noc, protože jste Vy přes den byli v práci, kdy ona spala a nabírala síly, pak jste přišli unavení z práce a na divoké hrátky s kotětem Vám již síly bohužel nezbyly.

……a proto Vám nebude naschvál ničit nábytek a jiné zařízení bytu jen proto, aby na sebe upoutala Vaši pozornost.

……a proto z ní vyroste vyrovnaná osobnost, která bude snadněji rozlišovat mezi hrou a respektem


Péče o dvě kočky není o tolik náročnější, jak se Vám může zdát. Neboť budete mít sice větší spotřebu steliva a krmiva, ale o vše ostatní se kočky rády podělí. Je vždy samozřejmě dobré, pokud si můžete vzít sourozence či alespoň přibližně stejně stará koťata. Kočky, které jsou delší dobu zvyklé se o pozornost nedělit s žádným jiným chlupáčem si budou hůře na nově příchozího člena zvykat. Kočky ve středním věku či starší mají již své divoké hrátky za sebou a z kotěte, které je bude neustále provokovat ke hře asi taky zrovna nebudou úplně u vytržení. Samozřejmě záleží na osobnosti a povaze každé kočky jako jednotlivce. Jsou starší kočky, které naopak dovádění jankovitého kotěte uvítají.


Maximální počet kočičích kožichů v domácnosti záleží na preferencích každého z nás. Já osobně říkám, že více než čtyři kočky v jedné domácnosti je přebytek. Podle mě se potom nemůžete každé kočce věnovat s péčí, kterou si zaslouží. Mimo jiné čím více koček je doma, tím hůře se odhalují případné zdravotní problémy (první příznaky jsou poznat v kočičím záchodě – průjem nebo příliš velké či malé hrudky jsou první čeho si můžeme všimnout, když něco není v pořádku).

 

09.10.2010 22:12:25
ivakrutilkova
IMGP94501.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one